ՊՆ վարչական համալիրում անցկացվում են մարզական միջոցառումներ
ՀՀ պաշտպանության նախարարի հրամանի համաձայն` հունիս ամսվա վերջին կիրակի օրը զինված ուժերում սահմանված է որպես Ռազմական սպորտի օր:
Հունիսի 26-ին, ինչպես զինված ուժերի մյուս ստորաբաժանումներում, մարզական միջոցառումներ են մեկնարկել նաև պաշտպանության նախարարության վարչական համալիրում, որոնց մասնակցում են ՊՆ, ԶՈՒ, ԳՇ սպաներ և քաղաքացիական հատուկ ծառայողներ: Զինված ուժերում անկացվող մարզական միջոցառումները միտված են ֆիզիկական պատրաստության դերը բարձրացնելուն և ռազմակիրառական մարզաձևերը մասսայականացնելուն, մրցակցային առողջ մթնոլորտում լավագույններին ու շնորհալիներին ի հայտ բերելու և խրախուսելու նպատակ ունեն:
ՊՆ վարչական համալիրի շարահրապարակում մինչ խաղերի մեկնարկն անցկացվել է վիճակահանություն` մրցող թիմերի խաղացանկը կարգավորելու համար: Մարզական միջոցառումների մասնակիցներին ողջունել և հաջողություն է մաղթել ԶՈՒ ԳՇ պետի առաջին տեղակալ, գեներալ-լեյտենանտ Էնրիկո Ապրիամովը:
Մարզական միջոցառումները ՊՆ վարչական համալիրում կանցկացվեն մինչև հուլիսի 1-ը: Անհատական և թիմային հաշվարկով բոլոր մրցանակակիրները կպարգևատրվեն գավաթներով և պատվոգրերով:

Athletic Events Have Taken Place at the Administrative Complex of the Ministry of Defense
In accordance with the command issued by the Minister of Defense of the Republic of Armenia, the last Sunday of the month of June is considered military sport day.
On June 26th, as in other military bases, sports events have taken place at the administrative complex of the Ministry of Defense, with participation from officers and special civilian workers from the Ministry of Defense, Armed Forces and General Staff. The aim of the athletic events is to increase the role of physical preparedness, popularize military athletic sports, and create an atmosphere of healthy competition by rewarding top performers.
A poll was taken before the commencement of the event, in order to determine the participating teams. First Deputy Chief of the General Staff of the Armed Forces of the Republic of Armenia, Lieutenant-General Enriko Apriamov greeted the participants.
The athletic events will take place at the administrative complex of the Ministry of Defense until July 1st. Top participants in both individual and team categories will be awarded.