Անցկացվել է խորհրդակցություն ԶՈւ ԳՇ ղեկավար կազմի մասնակցությամբ
Հունիսի 23-ին ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում անցկացվել է խորհրդակցություն` նվիրված զինված ուժերի կիրառման արդյունավետության բարձրացմանը: Խորհրդակցությանը մասնակցել են ԶՈւ և ԶՈւ ԳՇ վարչությունների ու առանձին բաժինների պետերը, բանակային զորամիավորումների հրամանատարները:
ՀՀ ԶՈւ գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-գնդապետ Յուրի Խաչատուրովի ղեկավարությամբ անցկացված խորհրդակցության նպատակն էր իրականացնել փորձի փոխանակում և բոլոր օղակների հրամանատարների շրջանում ձևավորել միասնական պատկերացումներ հետագա աշխատանքների կազմակերպման և վերահսկման վերաբերյալ:
Քննարկումներ, վերլուծություններ ու համապատասխան հետևություններ են կատարվել նաև ապրիլյան մարտական գործողությունների վերաբերյալ: Հետագա աշխատանքներն առավել արդյունավետ կազմակերպելու ուղղությամբ ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետի կողմից առաջադրվել են որոշակի խնդիրներ և տրվել հանձնարարականներ:

Consultation with the GS AF leadership
23 June, 2016 18:33On June 23rd, a consultation was held at the RA MoD administrative complex dedicated to the armed forces’ increase of efficiency. The consultation was attended by the heads of AF and GS AF departments and individual sections, as well as army corps commanders.
The consultation led by the Chief of General Staff of the Armenian Armed Forces, Colonel-General Yuri Khachaturov aimed at exchanging experience and establishing common perspectives with the commanders on the organization and supervision of further activities.
Relevant discussions and analyses were conducted, and conclusions were reached regarding the military operations executed in the month of April. In the purpose of rendering future activities more efficient, the Chief of RA GS AF gave adequate instructions and assignments.