ՀՀ ՊՆ պատվիրակությունը Մոսկվայում մի շարք պայմանավորվածություններ է ձեռք բերել
Հունիսի 21-ից 23-ը աշխատանքային այցով Մոսկվայում է եղել ՀՀ պաշտպանության նախարարության բարձրաստիճան պատվիրակությունը, որի կազմում էին ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանը և ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ-Նյութատեխնիկական ապահովման դեպարտամենտի պետ Մովսես Հակոբյանը:
Հունիսի 22-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարության պատվիրակությունը ռազմատեխնիկական փոխգործակցության երկկողմ բանակցություններ է վարել Ռուսաստանի Դաշնության պաշտպանության նախարարության, Ռազմատեխնիկական համագործակցության դաշնային ծառայության և «Ռոսօբորոնէքսպորտ» ձեռնարկության ղեկավարության հետ: Բանակցությունների արդյունքում ձեռք են բերվել մի շարք պայմանավորվածություններ:
Աշխատանքային այցի շրջանակներում «Բիզոն» ցուցահանդեսային ընկերությունների միավորում» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Սերգեյ Մարիչևի հետ կայացած հանդիպման արդյունքում ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանը և ԵրՄՄԳՀԻ ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Արսեն Թառոյանը պայմանավորվածություններ են ձեռք բերել Հայաստանի Հանրապետությունում «Արմհայտեք-2016» սպառազինության և պաշտպանական տեխնոլոգիաների անդրանիկ միջազգային ցուցահանդեսը կազմակերպելու և ընթացիկ տարվա հոկտեմբերի 13-ից 15-ը անցկացնելու վերաբերյալ: Միջազգային ցուցահանդեսի կազմակերպումն ընդգրկվել է հոկտեմբերին Հայաստանում կայանալիք ՀԱՊԿ Հավաքական անվտանգության խորհրդի գագաթաժողովի անցկացման միջոցառումների պլանում:

Делегация МО РА достигла ряда договоренностей в Москве
23 Июня, 2016 11:44Высокопоставленная делегация МО РА, возглавляемая первым заместителем министра обороны РА Давитом Тонояном, в составе которой был заместитель министра обороны РА – начальник департамента материально-технического снабжения Мовсес Акопян, 21-23-го июня находилась с рабочим визитом в Москве.
22-го июня состоялись двусторонние переговоры делегации МО РА с МО РФ, Федеральной службой по военно-техническому сотрудничеству и руководством предприятия «Рособорнэкспорт».
В результате переговоров был достигнут ряд договоренностей. В рамках визита состоялась встреча с генеральным директором ЗАО «Союз выставочных компаний «Бизон»» Сергеем Маричевым, во время которой первый заместитель министра обороны РА Давит Тоноян и генеральный директор ЗАО ЕрНИИММ Арсен Тароян договорились об организации первой международной выставки вооружений и оборонных технологий «Армхайтек-2016» в Армении 13-15-го октября сего года. Организация международной выставки была включена в перечень мероприятий на саммите ОДКБ, который пройдет в октябре в Армении.