Դավիթ Տոնոյանը ընդունել է «Մայքրոսոֆթ» կորպորացիայի բարձրաստիճան ներկայացուցիչների
Մայիսի 5-ին ՊՆ վարչական համալիրում ՀՀ ՊՆ առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանը ՀՀ Կառավարության և «Մայքրոսոֆթ»-ի միջև ստորագրված «Կառավարության անվտանգության ծրագրի» շրջանակներում ընդունել է «Մայքրոսոֆթ» կորպորացիայի բարձրաստիճան ներկայացուցիչների:
Հանդիպման ընթացում քննարկվել է «Հայ Տեք» կիբեռանվտանգության կենտրոն հիմնադրամ»-ի հետ համագործակցության մեխանիզմները և ՀՀ ՊՆ կիբեռանվտանգության ոլորտում համապատասխան փորձի փոխանակման, «Մայքրոսոֆթ»-ի կողմից անվտանգության նորագույն լուծումների տրամադրման և հետագա համագործակցության հարցեր: Հանդիպման ընթացքում «Մայքրոսոֆթ»-ի ներկայացուցիչները նշել են, որ ՀՀ պաշտպանության նախարարության հետ համագործակցությունը զարգանում է արագընթաց տեմպերով` միաժամանակ  պատրաստակամություն հայտնելով խորացնել այն:
Դավիթ Տոնոյանը նշել է, որ «Մայքրոսոֆթ» կորպորացիայի հետ համագործակցությունը լայն հնարավորություններ է ընձեռում Հայաստանի պաշտպանական գերատեսչությանը էլ ավելի բարձրացնել պաշտպանական համակարգերի անխոցելիությունը կիբեռանվտանգության սպառնալիքներից:

Davit Tonoyan has Received High Ranking Representatives of the "Microsoft" Corporation
5 May, 2016 18:42On May 5th, First Deputy Minister of Defence of the Republic of Armenia Davit Tonoyan received high ranking representatives of the "Microsoft" corporation in the administrative complex of the Ministry of Defence, as part of an agreement for the "Government Security Program" signed between the Armenian government and the "Microsoft corporation."
Issues concerning cooperation mechanisms with the "Hay Tech" cyber-security center foundation, exchange of experience in the cyber-security sector of the Republic of Armenia, the "Microsoft" corporation's provision of its latest solutions in cyber-security, and future cooperation were discussed. During the meeting, representatives of "Microsoft" noted that cooperation with the Ministry of Defence of the Republic of Armenia is developing rapidly, and expressed willingness to further enhance it.
Davit Tonoyan noted that cooperation with the "Microsoft" corporation provides a wide scope of opportunities for the defence administration of Armenia to further enhance the security of defence systems against cyber-security threats.