ՀՀ պաշտպանության նախարարը եղել է ՀՕՊ ստորաբաժանումներից մեկում
Մայիսի 4-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը բարձրաստիճան մի շարք զինվորականների ուղեկցությամբ աշխատանքային այցով եղել է զինված ուժերի հակաօդային պաշտպանության ստորաբաժանումներից մեկում:
Շրջայցի ընթացքում ՀՀ պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը հանդիպել է ՀՕՊ ստորաբաժանման զինանձնակազմի հետ, ստուգել անձնակազմի մարտական պատրաստականությունը, առկա սպառազինության և զինտեխնիկայի վիճակը, դրանց կարողություններն ու չափորոշիչները:
Այցի շրջանակում Սեյրան Օհանյանը հետևել է ՀՕՊ ստորաբաժանման ներգրավմամբ անցկացված ուսումնական պարապմունքի ընթացքին, որի ավարտին զորամասի հրամկազմին տրվել են մի շարք ցուցումներ և հանձնարարականներ` հետագա աշխատանքներն առավել  արդյունավետ իրականացնելու նպատակով։

4 May, 2016 18:39On May 4th, Minister of Defence of the Republic of Armenia Seyran Ohanyan carried out a working visit to one of the subdivisions of the air defene forces, guided by several high ranking military officials.
During the visit, the Minister of Defence of the Republic of Armenia met with air defence servicemen, and examined the combat readiness of the troops, the condition of equipment and materials and their capacity and standards.
During the visit, Seyran Ohanyan supervised a training operation that included the air defence forces, and afterwards gave directions to the commanding staff to further improve efficiency.