Հայ զինծառայողների նվաճած մրցանակը կհամալրի զինված ուժերի սպառազինությունը
28 Ապրիլի, 2016 11:13Ապրիլի 27-ին Հայաստան է տեղափոխվել «Տանկային բիաթլոն-2014» միջազգային մրցույթի ընթացքում հայ տանկիստների նվաճած մրցանակը` Տ-90Ս տանկը: Տանկն արտադրվել է 2015 թվականի դեկտեմբերին և կհամալրի զինված ուժերի սպառազինությունը:
Հիշեցնենք, որ Ռուսաստանի Դաշնությունում` «Ալաբինո» զորավարժարանում անցկացված «Տանկային բիաթլոն-2014» միջազգային մրցույթին մասնակցող հայ տանկիստները տարել էին փայլուն հաղթանակ՝ նվաճելով մրցույթի երկրորդ տեղն ու որպես լավագույն արտասահմանյան հավաքական՝ մրցույթի կազմակերպիչ ՌԴ պաշտպանության նախարարությունից ստացել էր մրցանակ՝ մեկ միավոր Տ-90Ս տանկ։ Ի տարբերություն մրցույթին մասնակցող 12 պետություների հավաքականների` հայկական զինված ուժերի հավաքականը կազմված էր նաև ժամկետային զինծառայողներից։

28 April, 2016 11:13
On April 27th, the prize won by Armenian servicemen during the "Tank Biathlon 2014" international competition, a T-90S tank, arrived in Armenia. The tank was manufactured in December 2015, and will be added to the Armed Forces.
Armenian servicemen came away with a brilliant victory in the "Tank Biathlon 2014" international competition that took place in the "Alabino" military institute of the Russian Federation. They took second place and were the number one foreign team, and received one T-90S tank from the Ministry of Defence of the Russian Federation. Unlike the 12 other teams participating in the competition, the team representing the Armed Forces of the Republic of Armenia included conscript soldiers.