19 Ապրիլի, 2016 18:19
2016թ. ապրիլի 18-ից 22-ը հակաականային գործունեության ոլորտում փորձի փոխանակման նպատակով Հայաստան է ժամանել Ուկրաինայի պաշտպանության նախարարության պատվիրակությունը` շրջակա միջավայրի անվտանգության և հակաականային գուծունեության վարչության պետ Մաքսիմ Կոմիսարովի գլխավորությամբ:
Ապրիլի 19-ին ուկրաինական պատվիրակությանն ընդունել է ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Արա Նազարյանը: Հանդիպման ընթացքում կարծիքներ են փոխանակվել հակաականային գործունեության կազմակերպման հարցերի շուրջ, ինչպես նաև քննարկվել է տվյալ ոլորտի աշխատանքները կանոնակարգող նորմաիրավական բազան:

19 April, 2016 18:19
On April 18-22, the delegation of the Ukrainian Ministry of Defence, headed by the Chief of Environmental Security and Demining Activity Department Maxim Komissarov visited Armenia, in order to exchange experience in the field of demining.
On April 19th, the Ukrainian delegation was hosted by Deputy Minister of Defence Ara Nazaryan. During the meeting, views were exchanged on the issues of organization for demining activity, and discussions were held on normative and legal regulations of such activities. In the framework of their visit, a visit to the RA MoD Demining Centre is also scheduled.