4 Մարտի, 2016 15:36Նպատակ ունենալով ստուգելու զինանձնակազմի առօրյա ծառայության որոշ դրվագներ, ինչպես նաև ծանոթանալու զինծառայողների ֆիզիկական, մարտական և բարոյահոգեբանական պատրաստվածությանը` պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն անակնկալ այցի շրջանակում հետևել է անձնակազմի վերկացին, առավոտյան մարմնամարզության իրականացման, սպորտմասսայական միջոցառումների մեթոդապես ճիշտ և արդյունավետ անցկացման կարգին ու ժամանակացույցին:
Պաշտպանության նախարարի ուշադրության կենտրոնում էին նաև զորամասի վերակարգի՝ հերթապահների և օրապահների պարտականությունների իմացությունը, դասացուցակների և ընդհանուր առմամբ՝ ծառայության կազմակերպմանն առնչվող անհրաժեշտ փաստաթղթերի առկայությունը:
Անականկալ այցի ավարտին պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը նախաճաշել է զորամասի զինծառայողների հետ, սննդի հետ կապված իր գոհունակությունն է արտահայտել ճաշարանի ստուգման մատյանում:
Հանկարծակի ստուգման արդյունքում արձանագրված որոշ թերությունները վերացնելու համար Սեյրան Օհանյանը առաջադրել է մի շարք խնդիրներ և համապատասխան հանձնարարականներ տվել զորամասի հրամանատարությանը:

4 March, 2016 15:36On the morning of March 4th, Minister of Defence Seyran Ohanyan made a surprise visit to one of the military bases of the Armed Forces, and observed the procedures through which service is carried out.
Aiming to inspect the daily service routine, as well as acquaint himself with the servicemen's physical, combat and moral preparation, minister of defence Seyran Ohanyan observed servicemen as they woke up and did their morning exercise, and sport routine.
The servicemen's knowledge of their responsibilities, the educational curriculum and the presence of all documents necessary for service were at the center of the Minister's attention.
At the end of the surprise visit, the head of the defence administration dined with the soldiers, and expressed his approval of the food menu.
In order to fix some of the shortcomings, Seyran Ohanyan noted several issues and gave corresponding assignments to the commanding staff of the base.