4 Մարտի, 2016 15:36Նպատակ ունենալով ստուգելու զինանձնակազմի առօրյա ծառայության որոշ դրվագներ, ինչպես նաև ծանոթանալու զինծառայողների ֆիզիկական, մարտական և բարոյահոգեբանական պատրաստվածությանը` պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն անակնկալ այցի շրջանակում հետևել է անձնակազմի վերկացին, առավոտյան մարմնամարզության իրականացման, սպորտմասսայական միջոցառումների մեթոդապես ճիշտ և արդյունավետ անցկացման կարգին ու ժամանակացույցին:
Պաշտպանության նախարարի ուշադրության կենտրոնում էին նաև զորամասի վերակարգի՝ հերթապահների և օրապահների պարտականությունների իմացությունը, դասացուցակների և ընդհանուր առմամբ՝ ծառայության կազմակերպմանն առնչվող անհրաժեշտ փաստաթղթերի առկայությունը:
Անականկալ այցի ավարտին պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը նախաճաշել է զորամասի զինծառայողների հետ, սննդի հետ կապված իր գոհունակությունն է արտահայտել ճաշարանի ստուգման մատյանում:
Հանկարծակի ստուգման արդյունքում արձանագրված որոշ թերությունները վերացնելու համար Սեյրան Օհանյանը առաջադրել է մի շարք խնդիրներ և համապատասխան հանձնարարականներ տվել զորամասի հրամանատարությանը:

4 Марта, 2016 15:36Имея целью на месте проверить некоторые эпизоды повседневной службы воинского состава, а также ознакомиться с физической, боевой и морально-психологической готовностью военнослужащих, министр обороны Сейран Оганян проследил за порядком подъема, утренней зарядкой, методически верным и эффективным порядком и графиком проведения спортивно-массовых мероприятий.
В центре внимания министра обороны оказалось проверка знания своих обязанностей дежурными нарядов и дневальными, а также наличиярасписания занятий, и в целом - необходимых документов, имеющих отношение к организации службы.
В конце своего незапланированного визита Сейран Оганян позавтракал с военнослужащими части и выразил удовлетворение относительно качества питания в журнале проверок столовой.
Для устранения некоторых недостатков, зафиксированных в ходе внезапной проверки, Сейран Оганян поставил ряд задач и дал соответствующие поручения командованию войсковой части.