11 Փետրվարի, 2016 19:42
Հայկական երկու հանրապետությունների ռազմական փոխգործակցության շրջանակում աշխատանքային այցով ԼՂՀ-ում գտնվող պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը փետրվարի 11-ին ներկա է եղել ՊԲ հրամկազմի խորհրդակցությանը:
Հեռահաղորդակցության միջոցների և տեսակապի շնորհիվ խորհրդակցությանը ներգրավված էր նաև ՊՆ կենտրոնական ապարատի և բանակային զորամիավորումների հրամկազմը:
Խորհրդակցության ընթացքում ենթակա զորամասերում անցկացված ամփոփիչ ստուգումների նախնական արդյունքների, նոր ուսումնական փուլի նախապատրաստական աշխատանքների մասին զեկույցներով հանդես են եկել բանակային զորամիավորումների հրամանատարները, ՊՆ, ԶՈՒ, ԶՈՒ ԳՇ մի շարք վարչությունների պետեր, ՊԲ հրամկազմի ներկայացուցիչներ: Ներկայացվել են առաջնագծում և զորքերի մշտական տեղակայման վայրերում զգոնության բարձրացմանն ուղղված միջոցառումները, ուսումնական տարվա նախապատրաստական փուլի աշխատանքների առանցքային հարցերը, մարտական և զորահավաքային պատրաստականության, զորքերի մարտական պատրաստության, զինվորական կարգապահության ամրապնդման և մարտական հերթապահության կազմակերպման ուղղությամբ տարվող  աշխատանքները:

11 February, 2016 19:42
In the framework of military collaboration between the two Republics of Armenia, Defence Minister Seyran Ohanyan attended the Defence Army’s consultation with the supreme command staff on February 11th, during his working trip to the NKR.
Through measures of telecommunication, the command staffs of the MoD central apparatus and army corps were also able to take part in the consultation.
Throughout the meeting, army corps commanders, MoD, AF, GS AF heads of departments, and DA command staff representatives gave reports on the preliminary results of performance reviews conducted in subordinate military bases, and preparatory works for the accounting period. Measures aimed at increasing vigilance in the frontline and permanent deployment bases, key issues of preparatory works for the accounting period, mobilization and combat readiness, the activities carried out in the improvement of military discipline as well as the combat surveillance duty have been presented during the event.