11 Փետրվարի, 2016 19:41
Փետրվարի 11-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է ՀՀ-ում Միացյալ Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ջուդիթ Ֆարնուորթին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալի գլխավորած պատվիրակության՝  այս տարվա հունվար ամսին Միացյալ Թագավորություն կատարած այցի արդյունքները, ինչպես նաև երկկողմ պաշտպանական համագործակցության ներկայիս ընթացքը և հեռանկարները:
Դավիթ Տոնոյանը նշել է, որ ներկայում համագործակցությունը գտնվում է բարձր մակարդակի վրա, հաշվի առնելով ինչպես համագործակցության գործնական ընթացքը, այնպես էլ երկկողմ ռազմաքաղաքական երկխոսությունը:
Դեսպան Ֆարնուորթը տեղեկացրել է, որ Միացյալ Թագավորությունը շարունակելու է զարգացնել բազմակողմանի համագործակցությունն ինչպես առկա, այնպես էլ նոր ոլորտներում:

Meeting at the Administrative Complex of the Ministry of Defence of the Republic of Armenia
On February 11th, First Deputy Minister of Defence of the Republic of Armenia Davit Tonoyan received ambassador extraordinary and plenipotentiary of the UK in Armenia, Judith Farnworth.
The results of this year's January visit to the United Kingdom by the delegation headed by the First Deputy Minister of Defence of the Republic of Armenia were discussed during the meeting, in addition to the current state of bilateral cooperation and its future.
Davit Tonoyan noted that bilateral cooperation is currently at a high level, taking into account both the working process of ongoing cooperation and bilateral discussion.
Ambassador Farnworth stated that the United Kingdom will continue to develop multilateral cooperation in both existing and new areas.