Ամփոփվել են զինված ուժերում իրականացված միջոցառումները
Փետրվարի 5-ին ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում անցկացվել է աշխատանքային խորհրդակցություն` նվիրված 2016թ. հունվար ամսվա ընթացքում զինված ուժերում իրականացված միջոցառումների, դրանց արդյունքների և առաջիկա անելիքների քննարկմանը:
Ողջունելով խորհրդակցության մասնակիցներին՝ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն ընդգծել է, որ հաշվետու ժամանահատվածում պատշաճ կերպով իրականացվել են ԶՈւ պատրաստության պլանով նախատեսված ծրագրերը:
Հանդիպման ընթացքում ամփոփվել են անցկացված ռազմավարական բնույթի միջոցառումների արդյունքները, առաջնագծում և մշտական տեղակայման վայրերում զինանձնակազմի զգոնության ու կարգապահության բարձրացման, հանկարծակի ստուգումների, մարտական և զորահավաքային պատրաստականության, մարտական հերթապահության կրման պայմանների և առաջնագծի ամրաշինական կառույցների կատարելագործման ուղղությամբ իրականացված աշխատանքները:
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարն անդրադարձել է նոր ուսումնական փուլի շրջանակում անցկացվելիք միջոցառումները պատճաշ կազմակերպելու հարցերին, հանձնարարել է առավել կենտրոնացնել ջանքերը հակառակորդի սադրանքներից ու ոտնձգություններից զերծ մնալու համար:

Обсуждены мероприятия, проведенные в вооруженных силах
5 февраля вадминистративном комплексе МО РА состоялось рабочеесовещание по итогам мероприятий за январь текущего года, а также обсуждению ближайших планов.
Приветствуя участников совещания, министр обороны Сейран Оганян подчеркнул, что за отчетный период  запланированные планом подготовки ВС мероприятия осуществлены надлежащим образом.
В ходе совещания были подведены итоги мероприятий, имеющих стратегическое значение, результаты работ по повышению бдительности и дисциплины военнослужащих на передовой и в местах постоянной дислокации, внезапных проверок, по боевой и мобилизационной готовности, усовершенствованию условий осуществления боевых дежурств и оборонительных сооружений на передовой.
Глава оборонного ведомства коснулся вопросов организации надлежащим образом мероприятий в рамках нового учебного этапа, а также поручил сконцентрировать наибольшие усилия для того, чтобы не поддаваться на провокации и посягательства противника.