Քննարկվել են ԵՄ կառույցների հետ համագործակցություն ծավալելու հնարավորությունները
Փետրվարի 4-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Եվրամիության առաքելության ղեկավար դեսպան Պյոտր Անտոնի Սվիտալսկուն:
Հանդիպման ժամանակ քննարկվել են Եվրամիության կառույցների և ՀՀ պաշտպանության նախարարության միջև համագործակցություն ծավալելու հնարավորությունները: Զրուցակիցները համակարծիք են եղել, որ հատկապես խոստումնալից կարող է լինել ՀՀ զինված ուժերում մարդու իրավունքների պաշտպանության հարցերում խորհրդատվական աջակցության ստացումը և Եվրամիության Անվտանգային հետազոտությունների ինստիտուտի ու ՀՀ ՊՆ պաշտպանական ազգային հետազոտական համալսարանի միջև գործակցությունը:
Կողմերը դիտարկել են նաև ՀՀ և ԵՄ-ի միջև համագործակցության համատեղ առաջնահերթությունների այլ ուղղություններով համագործակցություն նախաձեռնելու նպատակահարմարությունը:

Были обсуждены возможности сотрудничества со структурами ЕС
4 февраля первый заместитель министра обороны РА Давит Тоноян принял руководителя делегации ЕС в Республике АрменияпослаПетраАнтони Свитальского. В ходе встречи обсуждались возможности сотрудничества между министерством обороны РА и структурами ЕС.
Собеседники сошлись во мнении о том, что сотрудничество может быть особенно эффективно в плане консультативного содействия по вопросу прав человека в ВС, а также между Исследовательским институтом в области безопасности Евросоюза и Национальным исследовательским университетом МО РА.
Стороны также рассмотрели целесообразность инициирования сотрудничества по другим направлениям совместных приоритетов сотрудничества между ЕС и РА.