Քննարկվել են ԵՄ կառույցների հետ համագործակցություն ծավալելու հնարավորությունները
Փետրվարի 4-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Եվրամիության առաքելության ղեկավար դեսպան Պյոտր Անտոնի Սվիտալսկուն:
Հանդիպման ժամանակ քննարկվել են Եվրամիության կառույցների և ՀՀ պաշտպանության նախարարության միջև համագործակցություն ծավալելու հնարավորությունները: Զրուցակիցները համակարծիք են եղել, որ հատկապես խոստումնալից կարող է լինել ՀՀ զինված ուժերում մարդու իրավունքների պաշտպանության հարցերում խորհրդատվական աջակցության ստացումը և Եվրամիության Անվտանգային հետազոտությունների ինստիտուտի ու ՀՀ ՊՆ պաշտպանական ազգային հետազոտական համալսարանի միջև գործակցությունը:
Կողմերը դիտարկել են նաև ՀՀ և ԵՄ-ի միջև համագործակցության համատեղ առաջնահերթությունների այլ ուղղություններով համագործակցություն նախաձեռնելու նպատակահարմարությունը:

Discussions on further possibilities of cooperation with EU institutions
On February 4th, RA First Deputy Minister of Defence Davit Tonoyan hosted Head of the EU Delegation to the Republic of Armenia, Piotr Switalski.
During the meeting, discussions were held on further possibilities of cooperation between EU institutions and the RA Ministry of Defence. The parties were unanimous that consultations on human rights in the Armenian Armed Forces, as well as cooperation between the European Union Institute for Security Studies (EUISS) and the National Research University of the RA Defence Ministry, are promising.
The parties also touched upon the advisability of establishing cooperation in other priority matters.