21 Հունվարի, 2016 13:00
Հունվարի 21-ին Բրյուսել է մեկնել ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-գնդապետ Յուրի Խաչատուրովի գլխավորած պատվիրակությունը: Բելգիայի Թագավորություն այցի նպատակն է մասնակցել Աֆղանստանում «Վճռական աջակցություն» առաքելությանը ներգրավված պետությունների զինված ուժերի գլխավոր շտաբերի պետերի նիստին, որն անցկացվում է ՆԱՏՕ-ի կենտրոնակայանում:
Նիստի ժամանակ քննարկվելու են Աֆղանստանում տիրող քաղաքական և օպերատիվ իրավիճակը, անվտանգության ամրապնդման ուղղությամբ 2016թ. կոալիացիայի նպատակները, առաքելության հաջորդ փուլերի պլանավորման նկատառումներն ու սկզբունքները:

21 January, 2016 13:00
A delegation led by the Chief of the General Staff of the Armed Forces of the Republic of Armenia Yuri Khachaturov left for Brussels on January 21st. The goal of the visit is to participate in a meeting of chiefs of general staff of the armed forces of countries participating in the "Resolute Support" mission in Afghanistan, taking place in the NATO headquarters.
Questions concerning the political and operational situation in Afghanistan, the coalition's objectives aimed at peace building in 2016, as well as the principles concerning the planning of the mission's next stages.