Հայաստանի ջանքերը խաղաղապահության բնագավառում բարձր են գնահատվում
ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը հոկտեմբերի 5-ին ընդունել է ԱՄՆ պաշտպանության քարտուղարի կայունության և մարդասիրական հարցերի գծով փոխտեղակալ Անե Վիկտովսկիին:
Սեյրան Օհանյանը ողջունել է տիկին Վիկտովսկիին Հայաստանում և ՀՀ պաշտպանության նախարարությունում և նշել այսօր՝ հոկտեմբերի 5-ին Երևանում մեկնարկած խաղաղապահության հիմնախնդիրներին նվիրված միջազգային համաժողովին նրա մասնակցության կարևորությունը:
Անե Վիկտովսկին իր հերթին նշել է, որ Հայաստանը հանդիսանում է կարևոր գործընկեր միջազգային խաղաղապահության բնագավառում և Հայաստանի ջանքերը բարձր են գնահատվում ԱՄՆ կողմից:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են միջազգային կայունության և խաղաղության պահպանման գործողություններին ՀՀ մասնակցության և դրա շուրջ հայ-ամերիկյան համագործակցությանը, մարդասիրական ծրագրերին առնչվող հարցեր, տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող խնդիրներ:

5 October, 2015 17:20
On October 5, RA Defence Minister Seyran Ohanyan received Anne Witowsky, US Deputy Assistant Secretary of Defense for Stability and Humanitarian affairs.
Seyran Ohanyan welcomed Mrs. Witkowsky to Armenia, as well as to the RA Ministry of Defence, and stressed the importance of her attendance at the international conference on peacekeeping issues, launched in Yerevan on October 5.
Anne Witkowsky also noted that Armenia is an important partner in the international peacekeeping and that the USA highly values Armenia’s efforts.
During the meeting, discussions were held on the Republic of Armenia’s participation in maintaining peace and international stability operations, US-Armenian cooperation, issues related to humanitarian projects, and regional security matters.