«Մարտական ընկերակցություն 2015» զորավարժությանը մասնակցող հայկական ստորաբաժանումն արժանացել է գերազանց գնահատականի
11 Սեպտեմբերի, 2015 00:00
Սեպտեմբերի 10-ին ՌԴ ԶՈւ «Աշուլուկ» զորավարժարանում տեղի է ունեցել ԱՊՀ մասնակից պետությունների ՀՕՊ միավորված համակարգի զորքերի համատեղ միջոցառումների 2015թ. պլանի համաձայն անցկացված «Մարտական ընկերակցություն-2015» զորավարժության եզրափակիչ փուլը:
Մարտական հրաձգությամբ փուլին հետևել են ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը, ՌԴ պաշտպանության նախարար Սերգեյ Շոյգուն, Բելառուսի պաշտպանության նախարար, գեներալ-լեյտենանտ Անդրեյ Ռավկովը, ԱՊՀ անդամ պետությունների զինված ուժերի բարձրաստիճան ներկայացուցիչներ:
Զորավարժությանն ընդգրկված հակաօդային պաշտպանության և ավիացիոն ստորաբաժանումները համատեղ կատարել են առաջադրված խնդիրները: ՀՀ զինված ուժերի հակաօդային պաշտպանության զորքերի զինծառայողները Ս-300 համակարգերով խոցել են պայմանական թիրախները և արձանագրել են գերազանց արդյունքներ:

Участвующее в учениях «Боевое содружество-2015» армянское подразделение удостоилось отличной оценки
10-го сентября на полигоне ВС РФ«Ашулук» состоялся заключительный этап проведенных согласно плану на 2015г. совместных мероприятий войск объединенной системы ПВО государств-участников СНГ учений «Боевое содружество-2015».
За этапом боевых стрельб наблюдали министр обороны РА Сейран Оганян, министр обороны РФ генерал армии Сергей Шойгу, министр обороны Беларуси генерал-лейтенант Андрей Равков, высокопоставленные представители вооруженных сил государств-участников СНГ. Задействованные в учениях подразделения авиации и противовоздушной обороны совместно выполнили поставленные задачи.Военнослужащие ПВО ВС РА поразили системами С-300 условные цели и зарегистрировали блестящие результаты.